Reference

16.7.2021
Mourek a Felínka od jejich kamarádky Aničky (11let) ze Vsetína.
15.7.2021
Ještě jednou děkujeme za pohodových 10 dnů  v penzionu U kohouta.  Vše s úsměvem, vnuci se vyřádili na zahradě, využili jsme váš badminton i venkovní lehátka. Ubytování bylo prima, čisťounké a útulné. Kuchyň výborně vybavená, koupelna se sprcháčem příjemná. A navíc  - knihy a časopisy ke čtení, nabídka a popis všech možných památek, rozhleden, cyklotras, možnosti nákupu atd. Bonus pro mého muže - váš lipový med, když byl silně nachlazený. Cítili jsme se u vás jak doma.
                                                                                           Pavlíkovi s vnuky Štěpánem a Šimonem
17.6.2021

Letos v červnu jsme se na týden ubytovali U kohouta. Ubytování bylo velmi příjemné, ze strany majitelů vládla domácká a přátelská atmosféra. Naše 1,5 letá dcerka zde byla ve svém živlu. Zahrada je plná různých atrakcí pro děti od pískoviště, přes klouzačku, domeček pro děti a několik různých druhů houpaček. Kdyby to záleželo na ní, určitě bychom ani nechodili na výlety a 

trávili celé dny na zahradě. S ohledem na děti je zařízené i samotné ubytování, nechybí vrátka nad schody, krmicí  stolička, je možno zapůjčit vaničku a hlavně je tu spousta hraček, z kterých byla naše malá princezna nadšená. Snídaně byly vynikající, každý den jiná, moc jsme se na ně těšili. Zažili jsme Český Ráj za krásného počasí, mimo sezónu, s minimem turistů a když teď na celý pobyt vzpomínáme, připadá nám, že jsme byli opravdu v ráji.

                                                                                                                                                 Lenka, Ivan a Rozálie
26. 6. 2020

Ubytování U Kohouta bylo bezkonkurenčně nejlepší během mého putování po zlaté stezce. Paní domácí je milá a budete si tady připadat jako doma. Navíc dostanete spoustu tipů na zajímavosti v okolí. Snídaně v podobě ještě vlažného štrúdlu a bylinkového čaje je úžasným startem do nového dne. Byla jsem nad míru spokojená a ani se mi odsud nechtělo. Určitě se vrátím a budu všude doporučovat :) 

Denisa Brandová

20.6.2020
Každý rok se touto dobou potulujeme po Dolomitech nebo Rakouských Alpách. Tento rok, „díky koroně“ jsme od jara upřeli svoji pozornost na tuzemsko. Po našem oblíbeném Českém Středohoří (Milešovka, Lipská hora, Lovoš.......)
jsme zamířili do Českého ráje. A skutečně jsme nelitovali. Paní Eva je opravdovou studnicí informací o blízkém i vzdáleném okolí a pension je ideálním výchozím místem. Ještě večer po příjezdu jsme autem v závěsu za panem Slabým vyrazili na Valdštejn na otevření sezóny.
Ráno fantastický štrůdl, bylinkový čaj a celodenní tůra. Večer se uložit do měkkých peřinek a v tichu, o kterém se nám může v Praze jenom zdát, snít o dalším dni plném překvapení. Poslední den opět ranní pohoda a pak Plakánek a utrpení při hledání Keltské jeskyně.....
Škoda, že jsme neměli více času, ale určitě plánujeme návrat a pokračování. Tajemných míst je ještě hodně.  Děkujeme za vše milým majitelům pensionu U kohouta. Bylo to moc fajn.
Jana a Pavel


Velice děkujeme paní Šlikové a panu Slabému za příjemný a nerušený pobyt "U kohouta". Vyrazili jsme letos s naší malou holčičkou Barunkou do tohoto nádherného koutu naší vlasti, který je plný přírodních unikátů a zajímavostí, z nichž mnohé jsou opředené starodávnými mýty, pověstmi a pověrami a v novodobé historii dostala díky filmařům spousta míst a staveb i punc pohádkovosti a romantiky, který jejich osobní návštěva jen a jen podtrhuje. Ubytování pro nás znamenalo příjemně strávené chvíle v srdci krásné přírody v těsné blízkosti starobylého hradu Kost a v neposlední řadě setkání s milými lidmi, ochotnými kdykoliv pomoci či poradit, ať už to byly tipy a rady kam a kudy na zajímavá místa, o kterých jsme při příjezdu ještě netušili, nebo i zapůjčení deštníku v jeden na počasí nepříznivý den. Před volbou tohoto ubytování jsme v předchozích recenzích četli chválu na bohaté a pestré snídaně a k této chvále se po osobní zkušenosti rovněž připojujeme. Snídaně jsou opravdu tak velké, že nám zbyla nejen svačinka na výlet, ale někdy dokonce i na večeři, a to vše čerstvé a do křupava upečené. Opravdu nevíme, kde na to paní Šliková bere sílu a energii 😊 Toto ubytování jsme volili i s ohledem na naši rok a čtvrt starou holčičku, mimochodem pěkně živou lumpinu 😊, která se na rozlehlém dvoře s navazující zahradou, pískovištěm, domečkem pro děti a různými hračkami mohla vyřádit dosyta. Pokud pro své výlety a navíc s dětmi hledáte příjemnou základnu pro své vyrážení do blízkého i dalekého okolí, tak ubytování ,,U kohouta,, můžeme vřele doporučit 😊    

                                                                                                                                 František Monika Barunka1.8.2018

Dobré ráno na Podkost,

ještě jednou děkujeme za příjemný pobyt v penzionu U kohouta. Rádi se k Vám  opakovaně vracíme. Hlavně se těšíme na Váš přátelský přístup, rady, co a kde najdeme. Úžasné snídaně  - kdy oknem pokoje se line vůně pečených dobrot. Všem přátelům vypravujeme, jak se u Vás cítíme dobře.


Přejeme Vám mnoho dalších spokojených hostů

Jarmila a Jan Karáskovi, Pardubice17.7.2018
Dovolená v Penzionu u Kohouta byla opravdu báječná. Útulné ubytování a hlavně skvělé zázemí pro naši dvouletou holčičku. Z domečku na zahradě, houpačky a skluzavky byla nadšená. A samozřejmě nemohu nezmínit snídaně. Paní Šliková si dává opravdu záležet a domácí rohlíčky, štrůdl a šátečky byla jedna báseň. Doufám, že se nám podaří se sem ještě někdy vrátit. 

Lavičkovi

17.4.2018
Zdravíme všechny návštěvníky Českého ráje.
Letos na jaře jsme si s čtyřletým synem opět udělali výlet do ráje. A opět jsme se ubytovali v penzionu U kohouta. Majitelé, paní Eva Šliková a pan Josef Slabý, si jej vedou a udržují v naprosté dokonalosti a harmonii. Což perfektně souzní s okolní nádhernou přírodou. Po celodenních výletech si zde krásně odpočineme, dítě si může hrát i na zahradě, která je za tomuto účelu přizpůsobena. 
Požadujete ráno hotovou snídani? Žádný problém !! Na určenou hodinu ji
budete mít připravenu a ručím za to, že vám budou hrát všechny smysly. Paní Eva se svým hostům věnuje s příkladnou péčí.
Také počasí nám letos vyšlo, takže co si ještě přát? Snad jen to, aby se opět našlo trochu času na návštěvu našeho malého přírodního zázraku.......a volby ubytování, ta je JASNÁ.

Děkujeme za příjemně prožité chvíle u vás,
Táta Josef a syn Josífek Sůsovi.1.9.2017
Ráda bych se podělila o nevšední zážitky, které jsme zažili při našem pobytu v Českém ráji. Byli jsme ubytovaní s manželem a dvěma vnuky opět v penzionu U Kohouta v Libošovicích. Poprvé jsme tam byli v r. 2014 a slíbili jsme si, že se musíme určitě vrátit, protože to byl nezapomenutelný zážitek. Podařilo se nám to letos a musím říct, že se vůbec nic nezměnilo. 
Paní Šliková nám servírovala svoje snídaně a opět nás budila  vůně pečených štrůdlů (naslano i nasladko), pečiva i koláčků. Přemýšlím, kde paní Šliková bere svou energii na každodenní vstávání, kdy peče všechny ty dobroty, protože ji opravdu obdivuji. A navíc vše dělá s úsměvem a radostí a o všechny hosty se stará tak, že si musí připadat jako v ráji. Možná čerpá z krásné přírody a vycházkami s Vanilkou do Plakánku a okolí. I nám se tam procházky velice líbily. Opět jsme hledali keltskou jeskyni a opět se nám ji nepodařilo nalézt. 
Určitě se budeme rádi vracet, nejen kvůli snídaním, ale kvůli milým lidem (paní Šlikové a panu Slabému) a protože nám je tam prostě moc dobře. Já jsem si při této druhé návštěvě už připadala jako bych jela domů. Tak vstřícné prostředí pro všechny, hlavně pro děti jsem zatím nikde jinde nepoznala. 
Moc za vše děkujeme a těšíme se na příští shledání v penzionu "U Kohouta". 
Zdeňka Vojtová s manželem a vnoučaty Zdendem a Kubíkem. 
7. 8. 2017
Děkujeme za milé a vstřícné domácí prostředí, za příjemné zázemí pro naše výlety, za skvělé tipy na zajímavosti v okolí a také za super snídaně, připravované s péčí a láskou paní domácí :-). Těšíme se na další pobývání v penzionu U Kohouta :-). 
Lenka a Otakar Kutilovi14. 5. 2017
Minulý prodloužený víkend jsme po 5 letech opět prožili U kohouta. Musíme říct, že se zde nic nezměnilo. Český ráj je stále úžasný. Při našich toulkách jsme objevili další překrásná místa, která jsme zatím neviděli, ale také jsme museli projít i místa nám už známá, která nejde nevidět - Plakánek je stálé kouzelný. Ještě jednou musím poděkovat p. Šlikové za její laskavost, přívětivost, dobré rady a báječné snídaně. Nutno říct - pobyt U kohouta byl opět vydařený a budeme ho i nadále doporučovat všem, kteří v Českém ráji hledají báječné ubytování za rozumnou cenu.
Manželé Čižmařovi z Ostravy


4. 4. 2017
...nemohu se zbavit krásných vzpomínek a dojmů z pobytu v Českém ráji ve dnech 22.3.-29.3.2017, kdy jsme pobývali v penzionu U Kohouta v Podkosti.
Samotný penzion U Kohouta je tou nejlepší "základnou" pro výlety do okolí. Zázemí, které poskytuje pro pobyt a výlety, je komplexní a hned se tu cítíte jako doma !!!, což jsem očekával již po prohlídce I-netových stránek a skutečnost to jen potvrdila - to citlivě vyvážené vybavení a zařízení podkroví penzionu je skutečně skvělé a snoubí se s čistotou a pořádkem !
Situování penzionu v podkroví navíc dává pocit pohody a soukromí.
V uvedené době na konci března je příroda ještě odhalena - vystupují rozmanité skalní útvary, které se jen tak v létě a na podzim nevidí ... ... na to jsem se těšil (po předchozích dvou cyklistických prázdninových pobytech) a vůbec mě to nezklamalo. Nejbližší okolí penzionu je vhodné pro kratší turistické "výplňovky" pěšky - údolí Plakánek s jeskyněmi a Poráň, Vesec/Liptákov ... a ani město Sobotka není až tak "šedé", jak se mi zdálo při první návštěvě.
Nade vším pak dominuje laskavost a péče majitelů penzionu, kterým bych chtěl ještě jednou poděkovat.
Sečteno a podtrženo: Český ráj je opradu ráj a U Kohouta se dá vychutnat nejlépe !!!

FHsen (= František Havlík senior), ZNOJMO


22. 11. 2016


Romča, 8 let, Brno10. 11. 2016
Opravdu strašně moc děkujeme za krásné dny, které u Vás vždy strávíme! Děti i my velcí se k Vám hrozně rádi vracíme a všichni kamarádi, které jsme kdy s sebou vzali, si ubytování, snídaně a vůbec celé prostředí moc pochvalují :-) Takže se s Vámi vytahujeme, že jsme Vás objevili a bereme Vás za svoje milé ubytovatele a rádce z Českého ráje.

Děti stále vzpomínají na Vanilku, já na závin - sladkou i slanou verzi a manžel na klid a pohodu, kterou vždy a za každého počasí nabízí Váš penzion.

Moc se k Vám zase těšíme a přejeme krásný podzim a zimu.
Děkujeme a moc zdravíme,

Zuzana Kuklová a rodinou 23.11.2015
Velmi děkujeme nejen za informaci a námět na výlet k jeskyni.

Podle fotek si myslím, že jsme stáli kousek pod ní. Obešli jsme rybník podél křížů,ale dál nás nepustila voda.

Nicméně, v těch dvou spárách - puklinách - otvorech, do kterých jsem vstoupila
jsem viděla pobytové znaky po dravcích, snad poštolkách. Hnízdili vysoko nade mnou. Na zemi zbytky peří. Nahoře jsme našli jeden jírovec, který v této době měl konce větví obalené mladými jarně zelenými listy....
Při zpáteční cestě nás prokrákal údolím velký krkavec. Romanovi zpod listí vyskočil skokan a to po pár minutách, co jsem mu vyprávěla, jak už jsou žáby zahrabané v blátě...Nebyly.
Zkrátka, ač jsme jeskyni nenašli, byl to další z dnů s velkým D. A já jsem moc ráda, že jsme ji napoprvé nenašli, a proto se tam musíme vrátit.
A určitě se vrátíme i k Vám.


Daniela


25. 8. 2015
Jako každý rok jezdí naše cyklobanda na týden někam.... Někdo zařídí levné ubytování v kempu nebo penzionu, hlavně ať to má sprchu a wc stejně jsme celý den na kole. Letos jsme byli v Podkosti - penzion u Kohouta. Úžasné ubytování, posezení v pergole, úschovna kol /bylo jich 10 /, neskutečně milí domácí p.Šliková a p. Slabý. Velmi ochotní - zařídí cokoliv i baterii do auta, která mi odešla. Snídaně p. Šlikové, to se nedá popsat, to se musí vidět - máme nafoceno a fotka koluje po všech našich známých. Takové ubytování za lidovou cenu jsme ještě neměli!! Okolí nádherné, na kole se pořád motáte na dohled Trosek, každý večer na pivečku na terase hospůdky a nad námi setyčí hrad Kost. Kočičky a pejsek Vanilka byli moc přítulní, Vanilka se v polovině týdne už nechala hladit od všech, asi jsme ji rozmazlili.Co věta to chvála, možná si myslíte, že přeháním, ale toto bylo naše nejpříjemnější ubytování a to už jezdníme po Česku hodně dlouho. Ještě jednou moc a moc děkujeme, byli jsme hodně překvapeni a 
spokojeni. Doporučuji všem kdo mají rádi přírodu i kola nebo jen tak...Přikládám pár fotek.

Za cyklobandu z Podkrkonoší - Hela Sikorová z Moravy21. 6. 2015
Kdo chce navštívit Český Ráj a řeší ubytování, tak mohu vřele doporučit Penzion u Kohouta, kde je krásné rodinné prostředí a moc milí majitelé. Paní Šliková dělá luxusní obří snídaně. Ráno nás budila vůně čerstvého domácího pečiva nebo štrůdlu. Porce byly obrovské, vždy nám zbylo i na večeři.

Lokalita je bezva pro celodenní rodinné výlety, cyklistiku i malou večerní procházku na Hrad Kost nebo do nedalekého skalního domku, kde se v době našeho pobytu natáčela nová pohádka.

Zahrada je jako stvořená pro děti. Zatím co Damík (3roky) a Petra (10let) lumpačily po zahradě (houpačka, klouzačka, odrážedlo, motokára, písek, hrátky s Vanilkou) my dospělí relaxovali u večerní kávy.

Krásně jsem si zde odpočinula, načerpala energii pro další dny a zapomněla na všední starosti. Rádi se sem vrátíme :-)

Moc děkujeme paní Šlikové a panu Slabému za krásný víkend.

Radka, Petra, Damík a Hela

23. 5. 2015
Ubytování U kohouta můžeme jen a jen doporučit. Byla to jedna z našich nejlepších dovolených. Ubytování suprovní, příjemní majitelé, venkovní posezení s ohništěm, oplocená zahrada, hračky pro děti, úschovna kol, možnost vypůjčení grilu. Ubytování je v ideálním místě - všude je to kousek. Paní Šliková vždy doporučila trasu na pěší výlet či projížďku na kolech, povyprávěla zajímavosti z okolí, prostě příjemná ženská. A ty její snídaně, tak ty musíte ochutnat. To byla vždycky nějaká dobrůtka. Prostě báječná dovolená se vším všudy.

Marcik, Ráďa, Jára, Zuzka, Luky


22. 5. 2015
Až zase pojedeme do Českého ráje, budeme mít o starost méně. Odpadne problém s hledáním ubytování. Určitě se totiž opět ubytujeme v penzionu U Kohouta, který nás zaujal výbornou polohou (asi 150 m od okouzlujícího hradu Kost a spousty turistických tras), milými vlastníky, krásným prostorem s velkou zahradou a vyžitím pro děti a v neposlední řadě i možností využít zastřešené posezení u ohniště nebo grilu. Prostě ideální ubytování na prodloužený víkend, prázdniny nebo jen tak, když se vám zachce si odpočinout a spatřit krásy Českého ráje a potkat milé lidi.
Doporučujeme všem! 
 M. Novotná a D. Smolon


8. 5. 2015
Týdenní do
volená na přelomu června a července 2014 byla pro nás jakoby návratem do dětských let, kdy jsme jezdívali na báječné prázdniny k babičce. Útulná chaloupka v malé osadě Podkost uprostřed přírody jen několik kroků od starobylého hradu, příjemní a ochotní majitelé vždy s úsměvem na rtech, rozlehlá zahrada s posezením, ohništěm, a všude přítomná idyla a pohoda – takový byl pobyt U Kohouta v jediné větě. Také jsme využili nabídky paní Šlikové, která nám za symbolický peníz každé ráno starostlivě chystala vydatné pestré snídaně, vždy i s vlastnoručně vyrobeným sladkým a slaným pečivem, které nás nasytilo nejen na snídani, ale jako svačinka nás sytila celý den na výletech. Díky strategické poloze penzionu v samém centru Českého ráje to od Kohouta bylo ke všem turistickým lákadlům doslova coby kamenem dohodil. Nejraději jsme však měli večerní procházky k hradu Kosti, Prokopským údolím, Údolím Plakánek, k pohádkovému mlýnu nebo do filmového Vesce. Přestože jsme procestovali velkou část naší vlasti, zřejmě nikde se nebudeme tak rádi vracet jako ke Kotoutovi do Českého ráje. Ještě jednou se sluší poděkovat paní Šlikové a panu Slabému za příjemný a bezstarostný odpočinek v domácím prostředí! Na brzkou shledanou.


Lubomír Marušák z Držkové30.7.2014
Pokud zrovna nevíte, kam se sebou, kam s dětmi, kde by byla pohoda a klid, kde byste se cítili jako doma, ráno vás čekala pohádková snídaně, voněl štrůdl s oříšky nebo čerstvě upečené rohlíky, vydejte se do domu U Kohouta u hradu Kost v Českém ráji. Potřebovali jsme si odpočinout, a přitom nechtěli jezdit daleko, a největší touhou bylo přijet k lidem, kteří Vás nechají žít svým rytmem, budou usměvaví, nepřeženou to s omezováním prostoru , protože vstupujete do jejich soukromí. Bylo nám tam nádherně. Zahrada byla celá k dispozici, ráno, večer, na veliké louce za zahradou startoval balón, do kterého byste po předchozím objednání klidně mohli nastoupit. V noci se v lukách koupal měsíc jako na ztemnělé mořské hladině. A vzduch voněl trávou a létem jako prázdniny z dětství. Kouzlo ovšem spočívalo i v našich hostitelích, pokaždé usměvaví, vlídně naladěni, po nečekaně krátkém čase se stali součástí naší prázdninové rodiny. Pro mého syna bylo každodenní výzvou bezpečné pískoviště s domečkem, pes Vanilka a kočky Fellini a Mourek, v lesích borůvky a pod kopcem Kozákov lom, kde jsme si půjčili kladívka a hledali poklady. Vlastně si neumím představit, co by se tam nedalo prožít. Na jaře, v létě, na podzim, v zimě. Můžete si užívat klidu a lenošení v zahradě nebo se vydat do okolí, které nabízí neskutečné perly přírody. Můžete zkrátka dělat cokoliv a v případě, že se Vám zrovna nikam nechce, že jste unavení a máte pocit, že doma je teď nejlíp, neodkládejte to ani na chvilinku a hurá ke Kohoutovi. 
 DP 


22.6.2014

Dobrý den,
na naší dovolené v Českém ráji jsme byli s manželem a vnukem ubytovaní v penzionu u Kohouta. Ještě jednou bych chtěla moc a moc poděkovat paní Šlikové a panu Slabému za krásné chvíle, které jsme mohli v jejich penzionu strávit. Nejen prostředí, ale i milé a vstřícné chování majitelů nám připravilo chvíle, na které budeme ještě dlouho vzpomínat a moc doufám, že se ještě vrátíme. Prostě se určitě nedá zapomenout na krásná rána, kdy nás budila vůně čerstvě upečených koláčů, koláčků nebo štrůdlu - prostě neskutečné. A radost, kdy jsme se dívali na našeho vnuka jak se prohání po zahradě s Vanilkou asi taky nic nenahradí.
Moc děkujeme, protože jsme byli všichni těch 5 dnů u Vás šťastní, spokojení a úplně jsme zapomněli na všechny starosti.


Děkujeme a těšíme se na další shledání

Vojtovi z Třebíče8.8.2013
Dobrý den,
ještě jednou bych velmi ráda poděkovala za krásně strávený týden pod Kostí. Velmi jsme si to užili a bylo nám u vás velmi dobře. Proto, pokud je to možné bych ráda udělala rezervaci již na příští rok ….

Děkuji a s pozdravem,
Veronika Polišenská a Petr Votruba a hlavně Toník, Amálka a Mařenka 

27. 6. 2013

Na své cestě po Českém ráji jsme se ubytovali v penzionu U kohouta v Podkosti. Objekt byl v nedávné době zrekonstruován a dobře vybaven. Je veden velmi vstřícnými a ochotnými majiteli. Byli jsme velice spokojeni a ubytování zde můžeme všem vřele doporučit.

Zentrichovi 
12. 6. 2013
Chtěli bychom Vám ještě jednou poděkovat za vstřícné zacházení a domácké prostředí, kterého se nám u Vás dostalo a nedá mi to, abych Vám nezaslal několik fotek s Vaší Vanilkou .A snad zase někdy, nashledanou, přejí Tvrdíkovi. 

Mgr. Radek Tvrdík


29.4.2013
Víkend u Vás nádhera, Všechno proběhlo v pohodě, určitě se k Vám ještě přijedeme podívat. Mnohokrát děkujeme za příjemné prostředí bylo to u Vás nádherné.

Antonín Židlík a Verča Ježková. 


20. 8. 2012
V sobotu jsme se vrátili z báječné dovolené z Podkosti v Českém ráji. Ubytování na úrovni,pokoje super,k vybavení kuchyně není co podotknout - je tam vše, zahrada uspokojí všechny generace - hlavně ty nejmenší. Pan domácí denně uklízí, všem nám vždy vyhověl k plné spokojenosti. Celý Český ráj nám byl doslova na dosah, nepřeberné množství skal a památek - no prostě Rááááj. Manželku jsem po skalách pomalu uštval, ale snažil jsem se jí to vynahradit návštěvami hradů a zámků a procházkami v překrásné přírodě, zejména údolí Plakánek. Jediné výhrady jsme měli k nedostatku času, protože týden je na dovolenou v Podkosti zatraceně málo a tak nám nezbývá nic jiného, než se ke Kohoutovi někdy opět vrátit. Ještě jednou děkujeme a přejeme velké množství dalších spokojených dovolenkářů.

S pozdravem, Čižmařovi z Ostravy.